असोज ९ गते अन्तिम दिन कीर्तिपुर दसैं महोत्सवमा गायकहरु हरि कर्माचार्य, रमेश, सुमन र सन्जिबले धमाका गर्दै

काठमाडौँ : तेस्रो कीर्तिपुर दसैं महोत्सवको तेर्हौ दिन दिन अर्थात असोज ९ गते सोमबार समापनको अन्तिम दिन चर्चित गायक गुल्मी गाइज हरि कर्माचार्य, गायक रमेश श्रेष्ठ मेलोडी, गायक सुमन कुमार श्रेष्ठ,गायक सन्जिब बस्नेत र स्थानिय कलाकारले किर्तिपुर निबासीलाइ नचाउने तथा मनोरंजन दिने भएका छन् l नेपालीहरुको महान चाड बडा दशैँ शुरु अबस्थामा सस्कृतिले भरपुर पर्यटकिय नगरी किर्तिपुरमा तेस्रो कीर्तिपुर दसैं तथा ब्यापार महोत्सव २०७४ भदौ २८ गते बुधवार देखि असोज ९ गतेसम्म किर्तिपुरको नया बजार खेलकुद मैदानमा भएको थियो l सधै सामाजिक कार्य तथा औधोगिक ब्यापार मेला महोत्सब गर्दै आएको औधोगिक शान्ति नेपाल सस्थाले यसपाली भने राईज म्युजिक प्रालि, राजकमल महर्जन तथा शशिर महर्जनको संगको संयुक्त आयोजनामा उक्त तेस्रो कीर्तिपुर दसैं तथा ब्यापार महोत्सव २०७४ आयोजना गरेका थिए l
किर्तिपुर आफैमा एक धार्मिक, सास्कृतिक, र पर्यटकीय दृस्टीकोणले महत्वपुर्ण स्थल रहेको छ यसै अनुरुप यस मेलाले किर्तिपुरको आन्तरिक तथा बाह्य पर्यटनमा बृदी गरि आर्थिक रुपले मजबुत बनाउने र किर्तिपुरलाइ राष्ट्रिय तथा अन्तरास्ट्रिय रुपमा चिनाउन मद्दत पुग्ने कुराको जानकारी औधोगिक शान्ति नेपाल सस्थाका अध्यक्ष्य सन्दिप महतले दिए l महोत्सवमा कीर्तिपुरका देवी–देवता नृत्यसहित परम्परागत नृत्यहरु प्रस्तुत गरिने छ । यसका साथै महोत्सवमा विविध सांस्कृतिक कार्यक्रमहरु पनि समावेश गरिने छ । महोत्सवमा कीर्तिपुरका संस्कृति र परम्परा झल्कने प्रस्तुतीहरु समावेश गरिएको थियो ।
यस मेलामा एक सय पचास भन्दा बेसी स्टलहरु रहेको छ र सम्पूर्ण दैनिक उपभोग्य खाद्यान्नका समानहरु देखि लिएर लत्ता कपडा, जुत्ताहरु,कृषि तथा हस्तकलाका समानहरु, भाडाकुडाहरु, एकै ठाउमा सर्ब सुलभ तरिकाले पाउने र त्यसै गरि अटो मोबाइल, विभिन्न ब्रान्डका मोबाइल अन्य इलोक्ट्रोनिक्स समानहरु पनि उपलब्ध हुने र मेलामा बिक्रि वितरण गर्न राखिएको समानहरु मा २५ देखि ५० प्रतिसत सम्म छुटको ब्यबस्था छ भने मेलामा निशुल्क स्वास्थ्य सिबिर रहने साथै मेलामा प्रवेश शुल्क निशुल्क रहेको थियो l
तेस्रो किर्तिपुर कीर्तिपुर दसैं तथा ब्यापार महोत्सव २०७४ मा करिब ५ देखि ७ लाख उपभोक्ताले मेलाको अबलोकन गरेका थिए भने र उक्त मेला मा ४ दर्जन भन्दा बेसी राष्ट्रिय तथा स्थानीय कलाकार हरुले आफ्नो मनोरन्जनात्मक कला, गायन कला प्रदर्शन गर्ने र उपस्थित भिडलाइ भरपुर मनोरंजन दिएका छन र बालबालिकाहरुको लागि पनि छुट्टै बाल उद्दान, रोटे पिङ्ग, मारुती सर्कस, कोलम्बस, जादु तथा अन्य खेल सामग्री समेत राखिएको जानकारी औधोगिक शान्ति नेपाल सस्थाका अध्यक्ष्य सन्दिप महतले गराएका छन्, साथै उक्त मेला अबलोकन गरि आन्तरिक तथा बाह्य व्यापार ब्यबसाय र धार्मिक सास्कृतिक पर्यटनलाइ प्रबर्धन गर्न सम्पूर्ण नेपाली समुदायलाइ उनले आव्हान पनि गरेका थिए l औधोगिक शान्ति नेपाल सस्थाका उपाधक्ष्य राज कुमार खड्का,महासचिब शंकर गुरुङ, कोषाधक्ष्य प्रितम मल्ल तथा बिनोद जैसवालको संयुक्त कमिटिले उक्त तेस्रो कीर्तिपुर दसैं तथा ब्यापार महोत्सव २०७४ को सम्पूर्ण व्यस्थापन गर्ने छन् l

भिडियो पनि हेर्नुस

Loading…

Watch Dailymotion Video